Jak se jezdí na sněžné koloběžce?

Jak se na tom jezdí?

Snow Scoot je kombinací freestyle koloběžky a snowboardu. Stejně jako na lyžích nebo snowboardu, tak i na snow scootu můžete řídit a upravovat rychlost své jízdy pomocí přesouvání váhy a měnit směr i pomocí řidítek.

Jak zastavím?

Můžeš zpomalit nebo zastavit brzděním jednou nohou. Nebo "zaříznout čáru" jako při lyžování nebo snowboardingu. Pro rychlé zastavení posuň zadní desku směrem ven (pro zkušené ridery).

Jak nasednu na sedačkovou lanovku?

Když se blíží sedačková lanovka, umísti snow scoot přímo před sebe. Když tě lanovka začne zvedat, polož řidítka na klín a nech scoot viset pod sebou. Pak zkřižte nohy a kotníky kolem přední části snow scootu. Snow scoot je malý a lehký, takže žádná velká věda.

Můžu jezdit ve snowparku?

Se snow scooterm je možné jezdit v jakémkoliv parku, do kterého vás lyžařské resorty pustí (half pipe, kicker, raily, boxy, apod.) Jezdi vždy bezpěčně, ať sobě nebo někomu jinému nedolámeš kosti!

Jaké boty si mám vzít?

Jakékoli. Lze použít jakoukoli turistickou obuv nebo snowboardovou obuv apod.

Jak jezdit bezpečně?

MĚJTE PLÁN
Pokaždé, když jezdíš v parku, udělej si plán pro každou překážku, kterou chceš použít. Tvoje rychlost, nájezd a odraz přímo ovlivní provedení triku.

NEDŘÍVE SE DÍVEJ, POTOM SKÁKEJ
Až budeš ve vzduchu, bude už pozdě. Rozhlídnout se musíš před skokem. Jakmile dopadneš, vykliď dopadový prostor.

NEHROŤ TO (HNED OD ZAČÁTKU)
Začni pomalu a zlepšuj se.

RESPEKT BUDÍ RESPEKT

Můžu dát na snow scoot kola?

Nemůžeš. Snow scoot je speciálně navržen pro použití pouze s lyžemi a zkonstruován tak, aby odolal vysokému zatížení na jednotlivá místa scootu. Tomu je přízpůsobena nejen konstrukce scootu, ale i samotné lyže.

Co údržba ?

Stejně jako freestyle koloběžky:

  • před každou jízdou zkontolovat stav scootu
  • zkontrolovat a dotáhnout všechny šrouby a vruty
  • hlavové složení by mělo být bez vůle a volně se otáčet
Doporučujeme dobře nabroušené hrany lyží a volbu správného vosku dle podmínek a stavu sněhu.

Jak nouzově zastavit?

Vzhledem k tomu, že nemáš nohy nijak připoutané ke scootu, můžeš vždy dát nohy dolů nebo seskočit a opustit tak svůj stroj v kritických situacích :).